Automatický štítkovací stroj na nálepky je typ stroja, ktorý sa používa na aplikáciu štítkov alebo nálepiek na produkty alebo obaly v plne automatizovanom procese. Tieto stroje sa zvyčajne používajú vo výrobných a baliacich operáciách na efektívne a presné označovanie produktov informáciami, ako sú názvy produktov, popisy, ceny a čiarové kódy.

Automatické štítkovacie stroje na nálepky môžu byť naprogramované tak, aby aplikovali štítky na konkrétne miesta na produkte alebo obale a často sa dajú integrovať s iným výrobným zariadením, aby sa vytvorila plne automatizovaná výrobná linka. Môžu mať aj funkcie, ako sú snímače etikiet, aby sa zabezpečilo, že sa štítky použijú správne, a môžu si poradiť s rôznymi typmi štítkov a obalových materiálov.

K dispozícii je niekoľko rôznych typov automatických etiketovacích strojov, vrátane etiketovacích strojov s rolovým podávaním, ktoré aplikujú etikety z kotúča etiketového materiálu, a etiketovacích strojov na vyfukovanie, ktoré používajú ubíjaciu podložku na nanášanie etikiet na nádoby alebo iné produkty. Existujú tiež etiketovacie stroje citlivé na tlak, ktoré používajú lepidlo na nanášanie etikiet, a stroje na nalepovanie, ktoré nanášajú etikety alebo návleky na nádoby alebo obaly.

Automatické stroje na označovanie nálepiek sa používajú v širokej škále priemyselných odvetví vrátane potravín a nápojov, liečiv, kozmetiky a výrobkov pre domácnosť. Sú dôležitým nástrojom na presné a efektívne označovanie produktov na distribúciu a predaj.

Zobraziť video

Stroj na označovanie okrúhlych fliaš

Stroj na etiketovanie okrúhlych fliaš bol navrhnutý na základe rozumného výrobného plánu. Proces označovania je plne automatický, jednoduchá obsluha, vysokokapacitná výroba, dokonalá presnosť označovania; Aplikácia pre farmaceutický, chemický, potravinársky a iný priemysel Výrobky, ktoré sú označované okrúhlymi nádobami, môže na ne pridať kódovacie zariadenie na tlač čísla dátumu, čísla šarže.
Zobraziť video

Obojstranný etiketovací stroj

Dvojstranný etiketovací stroj je aplikácia na etiketovanie nádob, ktoré sú okrúhle, ploché, štvorcové a iné tvary nádob v oblasti denného chemického, farmaceutického a potravinárskeho priemyslu. Tlačiareň dátumu je voliteľná funkcia na tlač dátumu a iných čísel.
Zobraziť video

Horizontálny stroj na označovanie okrúhlych fliaš

Zariadenie je vhodné na označovanie obvodu alebo polobvodu rôznych stojacich nestabilných valcových predmetov. Široko používaný v kozmetike, potravinárstve, medicíne, každodennej chemikálii, elektronike, hračkách, hardvéri, plastov a iných priemyselných odvetviach môže dosiahnuť označovanie celý týždeň / pol týždňa. Prijať horizontálny prenos, horizontálny štítok, zvýšiť stabilitu, zlepšiť účinnosť štítkov. Môže súčasne vytlačiť číslo šarže a dátum výroby, realizovať integráciu označovania a kódovania, znížiť proces balenia a zlepšiť efektivitu výroby. Vhodné pre samolepiace štítky, samolepiace fólie, elektronický dohľadový kód, čiarový kód, dvojrozmerný kódový štítok, priehľadný štítok atď. Zariadenie má vysokú stabilitu, dobrý efekt označovania, žiadne bubliny, žiadne vrásky, vysokú presnosť označovania.

Zobraziť video

Špičkový stroj na ploché etikety

Tento typ stroja na označovanie povrchových adhéznych štítkov na dosiahnutie oblastí výroby a dizajnu. Proces označovania je automatická prevádzka, jednoduchá obsluha, rýchla výrobná rýchlosť, jednotné umiestnenie označovania, krásne, elegantné; Zariadenie je vhodné hlavne na automatické označovanie plochých fliaš a štvorcových fliaš v potravinárskom a nápojovom priemysle, obilí a oleji, medicíne, každodennom chemickom a chemickom priemysle.

Zobraziť video

Plochý stránkovací stroj na označovanie

Automatický etiketovací stroj môže pracovať pre všetky druhy predmetov s rovinou, rovnými povrchmi, ako sú karty, tašky, knihy, netvarované škatule, kartóny, papier, vrecúška a ďalšie baliace vrecia atď. Automaticky oddeľuje stohy baliacich vreciek alebo kariet a dopravte jeden kus na dopravný pás, aby sa uľahčilo etiketovaciemu stroju nalepenie každej nálepky na predmety a tým sa znížili maličkosti manuálneho stránkovania, aby sa zlepšila efektivita označovania. Široko používaný v potravinárstve, medicíne, každodennom chemickom, elektronickom, kovovom, plastovom a inom priemysle. Má voliteľné zariadenie na kódovanie dátumu, ktoré realizuje kódovanie dátumu na nálepkách.

Zobraziť video

Etiketovací stroj na polohovanie okrúhlych fliaš

Ide o zariadenie, ktoré pripevňuje rolky papierových etikiet alebo samolepiacich etikiet na fľaše, výrobky alebo predpísané obaly. Zadná strana etikety je samostatná s lepidlom a je pravidelne usporiadaná na hladkom podkladovom papieri, ktorý je možné automaticky odlepiť podávačom alebo odlepovacím mechanizmom na etiketovacom stroji.

Použiteľné pre fľaše na označovanie obvodového povrchu triedneho objektu, môže nalepiť jeden štandard a dvojitý štandard, je dvojnásobná vzdialenosť medzi flexibilným nastavením, ako sú gélové okrúhle fľaše na vodu, potravinové plechovky, ako je označovanie, široko používané v kozmetike, potravinách, medicíne, dezinfekčnom prostriedku , atď. Vybavené zariadením na detekciu obvodovej polohy, ktoré dokáže realizovať umiestnenie špecifikované v kruhovom označení povrchu. Voliteľná pásková tlačiareň a stroj na vytlačovanie kódu, dátum výroby a číslo šarže vytlačené na informáciách štítku, integruje štítok - kód.

Zobraziť video

Rotačný vysokorýchlostný polohovací stroj na označovanie

Etiketovacie zariadenie je určené na označovanie okrúhlych fliaš v priemysle, ako sú potraviny, olej, farmácia, víno, kozmetika atď. Stroj s elegantným dizajnom môže ľahko obsluhovať a udržiavať bežný pracovník, ktorý nevyžaduje žiadne špeciálne školenie na obsluhu tohto stroja. Ak chcete vymeniť rôzne druhy označovania fliaš, stačí vykonať jednoduchú úpravu na výrobu iného produktu.

Zobraziť video

Automatický stolný štítkovací stroj

Stolný štítkovací stroj môže ušetriť pracovný priestor, ale po nastavení a otestovaní pracovných údajov môže pracovať automaticky a presne. Celý stroj používa nehrdzavejúcu oceľ S304 a eloxovaný starší materiál z hliníkovej zliatiny s vysokou odolnosťou proti korózii a nikdy nehrdzavie. Je široko používaný v nápojoch, zdravotníctve, potravinárstve, medicíne, každodennom chemickom a ľahkom priemysle. (Poznámka: náš stroj je možné prispôsobiť podľa vašich požiadaviek)

Automatický štítkovací stroj na nálepky je špecializované zariadenie, ktoré sa používa na nanášanie štítkov na rôzne produkty. Tieto stroje sa bežne používajú v potravinárskom a nápojovom, farmaceutickom a kozmetickom priemysle na aplikáciu štítkov na fľaše, nádoby a iné obalové materiály.

Na trhu je dostupných niekoľko rôznych typov automatických strojov na označovanie nálepiek, vrátane etiketovacích strojov citlivých na tlak, ovíjacích strojov na etiketovanie a strojov na etiketovanie za studena. Každý typ stroja je navrhnutý na nanášanie etikiet špecifickým spôsobom a je vhodný pre rôzne typy produktov a aplikácie označovania.

V tomto dokonalom sprievodcovi pokryjeme všetko, čo potrebujete vedieť o automatických strojoch na označovanie nálepiek, vrátane ich fungovania, rôznych typov dostupných strojov a kľúčových faktorov, ktoré by ste mali vziať do úvahy pri výbere správneho stroja pre vašu firmu.

Ako fungujú automatické stroje na označovanie nálepiek?

Automatické štítkovacie stroje sú navrhnuté tak, aby nanášali štítky na rôzne produkty vrátane fliaš, nádob, plechoviek a iných obalových materiálov. Tieto stroje zvyčajne fungujú pomocou jednej z troch hlavných metód označovania: označovanie citlivé na tlak, označovanie obalom alebo označovanie studeným lepidlom.

Etiketovacie stroje citlivé na tlak používajú rolku samolepiacich etikiet, ktoré sa na výrobok nanášajú tlakom. Etikety sa zvyčajne privádzajú cez stroj pomocou súpravy pásov alebo dopravníkov a potom sa pritlačia na produkt pomocou etiketovacej hlavy. Tento typ stroja je vhodný na aplikáciu etikiet na širokú škálu produktov vrátane fliaš, nádob a plechoviek.

Obtočte etiketovacie stroje, ako už názov napovedá, aplikujte štítky po obvode produktu. Tieto stroje sa zvyčajne používajú na aplikovanie štítkov na valcovité výrobky, ako sú fľaše a plechovky. Etikety sa privádzajú cez stroj pomocou súpravy pásov alebo dopravníkov a potom sa ovíjajú okolo produktu pomocou súpravy valcov.

Etiketovacie stroje na studené lepidlo používajú kotúč papierových etikiet, ktoré sú potiahnuté vrstvou lepidla na vodnej báze. Etikety sú vedené cez stroj pomocou súpravy pásov alebo dopravníkov a potom sú aplikované na produkt pomocou etiketovacej hlavy. Lepidlo sa aktivuje vlhkosťou, preto je potrebné nechať označený výrobok pred zabalením alebo odoslaním vyschnúť.

Bez ohľadu na použitú metódu označovania, automatické stroje na označovanie nálepkami zvyčajne pracujú pomocou podobného procesu. Produkt, ktorý sa má označovať, sa privádza do stroja pomocou súpravy dopravníkov alebo iného podávacieho mechanizmu. Etikety sa potom aplikujú na produkt pomocou etiketovacej hlavy alebo iného etiketovacieho mechanizmu. Po nalepení štítku sa označený produkt prenesie do baliacej alebo prepravnej oblasti.

Typy automatických strojov na označovanie nálepiek

Na trhu je dostupných niekoľko rôznych typov automatických strojov na označovanie nálepiek, z ktorých každý je vhodný pre rôzne typy produktov a aplikácie označovania. Niektoré z najbežnejších typov strojov zahŕňajú:

Etiketovacie stroje citlivé na tlak: Tieto stroje sú vhodné na aplikáciu samolepiacich etikiet na širokú škálu produktov vrátane fliaš, nádob a plechoviek.

Obtočte etiketovacie stroje: Tieto stroje sú určené na nalepovanie etikiet po obvode valcovitých výrobkov, ako sú fľaše a plechovky.

Etiketovacie stroje na studené lepidlo: Tieto stroje využívajú rolku papierových etikiet potiahnutých vodným lepidlom, ktoré sa na výrobok nanáša pomocou etiketovacej hlavy.

Inline etiketovacie stroje: Tieto stroje sú navrhnuté tak, aby označovali produkty, keď sa pohybujú pozdĺž výrobnej linky.

Rotačné etiketovacie stroje: Tieto stroje používajú sériu valcov na nanášanie štítkov na produkty, keď prechádzajú strojom.

Poloautomatické etiketovacie stroje: Tieto stroje obsluhuje ľudský operátor, ktorý ručne podáva produkt do stroja a umiestňuje ho na etiketovanie. Tieto stroje sú vo všeobecnosti lacnejšie ako plnoautomatické stroje, ale vyžadujú viac ručnej práce a nie sú vhodné pre veľkoobjemovú výrobu.

Plne automatické etiketovacie stroje: Tieto stroje sú plne automatizované a nevyžadujú ľudskú obsluhu. Sú vhodné pre veľkoobjemovú výrobu, ale vo všeobecnosti sú drahšie ako poloautomatické stroje.

Pri výbere automatického štítkovacieho stroja je dôležité zvážiť špecifické potreby vášho podnikania. Medzi faktory, ktoré je potrebné zvážiť, patrí typ produktov, ktoré musíte označiť, objem výroby a váš rozpočet. Je tiež dôležité zvážiť veľkosť a usporiadanie vášho výrobného zariadenia, pretože niektoré stroje sú vhodnejšie pre určité typy prostredí.

Kľúčové úvahy pri výbere automatického stroja na označovanie nálepkami

Existuje niekoľko kľúčových faktorov, ktoré by ste mali vziať do úvahy pri výbere automatického stroja na označovanie nálepiek pre vašu firmu. Tie obsahujú:

Typ spôsobu označovania: Ako bolo uvedené vyššie, k dispozícii je niekoľko rôznych typov spôsobov označovania, vrátane označovania citlivého na tlak, označovania obalom a označovania studeným lepidlom. Vyberte si stroj, ktorý je vhodný pre typ štítkov, ktoré plánujete používať, a produkty, ktoré potrebujete štítkovať.

Objem výroby: Zvážte objem výroby, ktorý má stroj zvládnuť. Ak máte veľký objem produktov, ktoré je potrebné označiť, možno budete potrebovať pokročilejší a drahší stroj. Na druhej strane, ak máte nižší objem výroby, možno si vystačíte s jednoduchším a lacnejším strojom.

Veľkosť a tvar produktu: Zvážte veľkosť a tvar výrobkov, ktoré musíte označiť. Niektoré stroje sú vhodnejšie na označovanie určitých typov výrobkov, ako sú valcové fľaše alebo ploché nádoby.

Presnosť označovania: Vyberte si stroj, ktorý je schopný presne a konzistentne aplikovať štítky. Ak štítky nie sú aplikované správne, môže to viesť k problémom s kvalitou a sťažnostiam zákazníkov.

rýchlosť: Zvážte rýchlosť stroja, ako aj rýchlosť výrobnej linky. Rýchlejší stroj môže byť drahší, ale z dlhodobého hľadiska môže pomôcť zvýšiť efektivitu a znížiť náklady.

Údržba a opravy: Vyberte si stroj, ktorý sa ľahko udržiava a opravuje, pretože to môže pomôcť skrátiť prestoje a zvýšiť celkovú efektivitu.

Cena: Pri výbere etiketovacieho stroja zvážte svoj rozpočet. Stroje vyššej kategórie môžu mať pokročilejšie funkcie a sú vhodnejšie pre veľkoobjemovú výrobu, ale môžu byť aj drahšie.

Záver

Automatický štítkovací stroj na nálepky je špecializované zariadenie, ktoré sa používa na nanášanie štítkov na rôzne produkty. K dispozícii je niekoľko rôznych typov automatických strojov na označovanie nálepiek, vrátane strojov na označovanie citlivých na tlak, ovíjacích strojov na etiketovanie a strojov na označovanie studeným lepidlom. Pri výbere etiketovacieho stroja je dôležité zvážiť špecifické potreby vášho podnikania, vrátane typu produktov, ktoré potrebujete označovať, objemu výroby a vášho rozpočtu. Po zvážení týchto faktorov si môžete vybrať ten správny stroj pre vaše podnikanie a zvýšiť efektivitu a produktivitu.